Na półkoloniach fajnie jest!

      W drugim tygodniu lipca trzydziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły  uczestniczyła w półkoloniach, które tym razem miały miejsce w Lechlinie, a ich motyw przewodni stanowiły żywioły:  ziemia, powietrze, woda i ogień.  Były więc związane z nimi zajęcia artystyczne,  podczas których wykonywaliśmy latawce, barwne motyle z papieru, rybki o lśniących brzuszkach i bajecznie kolorowe akwaria. Było też  lepienie naczyń i figurek z gliny, wspólne pieczenie pizzerinek, wyjazd do westernowego miasteczka Silverado City w Bożejewiczkach koło Żnina czy – sprawiające niemniejszą frajdę  – podchody wokół jeziora w Lechlinie.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się  zajęcia entomologiczne, w ramach których pod okiem pań od przyrody, Agnieszki Przewoźnej i Grażyny Kufel, poznawaliśmy i uczyliśmy się oznaczać  rodzime owady. Okazało się też, że nawet największe kaprysy pogody  nie były w stanie zakłócić przebiegu gier zespołowych. Mimo że żar lał się z nieba, zawzięcie rozgrywaliśmy mecz piłki nożnej, a kiedy po niebie płynęły ciemne chmury przynosząc ze sobą deszcz, niechętnie opuszczaliśmy boisko do piłki siatkowej.
Czas upływał nam niesłychanie szybko. Ostatniego dnia nadszedł czas podsumowania wspólnego wypoczynku. Każda z grup za pomocą kolorowej kredy namalowała           na szkolnym boisku przypisany  jej żywioł. W ciągu godziny na płycie  boiska pojawiły się fale,  rybki, ptaki,  drzewa, których korony kołysał wiatr, trąba powietrzna, wulkan z wydobywającą się z jego wnętrza lawą, a nawet ziejący ogniem smok.  W nagrodę każdy z nas mógł posilić się kawałkiem soczystego arbuza. Ledwo odzyskaliśmy siły, a już czekało na nas kolejne wyzwanie. Panie prowadzące zajęcia przyrodnicze przygotowały dla nas zadania sprawdzające zdobytą na temat owadów wiedzę.  I wreszcie czas relaksu ? pieczenie kiełbasek na ognisku, lody, wręczenie dyplomów dla najlepszych przyrodników…

            Nie będzie przesadą stwierdzenie, że tegoroczne półkolonie minęły nam wyjątkowo szybko i radośnie. Wypełniła je wspólna zabawa, obcowanie z przyrodą, zdrowa  sportowa rywalizacja i  artystyczne działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *