Uroczysta inauguracja projektu unijnego LOWE…

             27 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Jabłkowie odbyła się uroczysta inauguracja projektu unijnego Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Skoki. Celem przedsięwzięcia jest aktywizowanie i edukacja osób dorosłych. Na spotkanie przybyło około 100 mieszkańców Gminy Skoki. Na powitanie każdy uczestnik otrzymał długopis i notes z logo Unii Europejskiej i nazwą projektu.
Spotkanie rozpoczęła Pani Sławomira Kędziora – Prezes Stowarzyszenie Edukacyjnego TĘCZA w Jabłkowie, która szczegółowo przedstawiła cele i założenia projektu oraz specyfikę grup beneficjentów. Pani Prezes omówiła również wyniki diagnozy potrzeb edukacyjnych uczestników LOWE wykonanej na cele projektu. Na inaugurację przybyli również przedstawiciele władz gminnych – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki – Pan Tadeusz Kłos, Sekretarz Gminy – Pani Blanka Gaździak, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Skokach – Pan Robert Rogaliński, Prezes Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA- Pan Antoni Kasica, Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Skokach – Pan Piotr Rojtek .
W czasie spotkania beneficjenci mogli poznać zakres prowadzonych warsztatów, przedstawiony przez poszczególnych trenerów i dokonać zapisów. Największym zainteresowaniem cieszył się warsztat wizerunkowy „Wspieraj ciało, trzymaj formę!”, warsztat kulinarny „Smaki świata”, warsztat twórczy „Obudź w sobie artystę”, warsztat językowy „Ciekawi świata– język angielski”, warsztat komputerowo – fotograficzny – „Fotografia z elementami grafiki komputerowej”, oraz warsztat kulturalno – artystyczny.
W czasie przerwy, w miłej atmosferze przy kawie i poczęstunku uczestnicy mieli możliwość rozmowy i konsultacji z Panią Prezes i trenerami poszczególnych warsztatów.
Inaugurację uświetniły występy uczniów z Jabłkowa i Lechlina, przygotowane przez Panią Ewę Grzelczyk i Pana Piotra Wiśniewskiego. Ponadto swoją obecnością zaszczycił nas chór Harfa ze Skoków prowadzony przez Pana Antoniego Wiśniewskiego, który swoim występem wprowadził obecnych w rozśpiewany nastrój, gdyż zaprezentowane utwory okazały się znanymi szlagierami. Można zatem rzec, że imprezę inauguracyjną zakończyliśmy śpiewająco.
Ośrodek LOWE już cieszy się dużym uznaniem w środowisku lokalnym, o czym świadczyły liczne podziękowania i gratulacje od uczestników i zaproszonych gości.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Pełni optymizmu czekamy na pierwsze warsztaty, które rozpoczną się już 6 listopada 2017r.
Składamy serdeczne podziękowania dla chóru Harfa za przybycie i bezinteresowne uatrakcyjnienie naszej uroczystości.

Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *