TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI…

            Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności…
Życzliwość bez wątpienia odgrywa dużą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój i sprawić, że lepiej się żyje. Aby uświadomić członkom społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym oraz zachęcić uczniów do okazywania życzliwości zorganizowano w naszej szkole SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI.
Przebieg tygodnia wyglądał następująco:
Dbaliśmy o życzliwą atmosferę w szkole. Cały tydzień pisaliśmy karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły i wrzucaliśmy je do Skrzynki Życzliwości. W szkole urosło drzewo dobrych uczynków, na którym uczniowie powieszali serduszka z dobrymi uczynkami i z podziękowaniami skierowanymi do koleżanek i kolegów. Przygotowywaliśmy zadania związane z życzliwością: klasa I – plakat promujący postawę życzliwości, klasa II – order życzliwości, klasa III – klasową kartkę życzliwości, klasa IV – klasowy kodeks życzliwości, klasa V – wierszyki i rymy o życzliwości, klasa VI – dekalog człwowieka życzliwego. Klasy spisały się wzorowo wykonując powierzone zadania. W klasach I – III przeprowadzono zajęcia W Krainie Życzliwości, natomiast w klasach IV – VI odbyły się zajęcia nt. Jak być życzliwym. Wybieraliśmy także Króla i Królową Życzliwości.
Podsumowanie TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI odbyło się 20 listopada, czyli w przeddzień Światowego Dnia Życzliwości. Już od samego rana uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przypinali całej społeczności szkolnej Życzliwe buźki. Następnie wręczyli kartki z pozdrowieniami, które zostały wrzucone do Skrzynki Życzliwości. Natomiast podczas apelu podsumowującej Tydzień Życzliwości klasy zaprezentowały wykonane zadania i dokonano koronacji. Królową Życzliwości została Weronika Koperska, natomiast tytuł Król Życzliwości zdobył Jakub Walkowiak.
Święto Życzliwości miało pokazać nam, jak wielki mamy wpływ na atmosferę w szkole. Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Mamy nadzieję, że w naszej szkolnej społeczności życzliwość zagości na stałe.

Następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *