Przegląd sceny szkolnej…

            Tuż przed wakacjami, szkoła w Lechlinie zaprosiła uczniów i ich opiekunów z tęczowych szkół na Przegląd sceny szkolnej, który był podsumowaniem całorocznej pracy pozalekcyjnej.

Spotkanie stało się także okazją do zaproszenia rodziców, byśmy mogli wspólnie, przy występach dzieci i pysznych słodkościach świętować miniony Dzień Dziecka i Dzień Matki oraz nadchodzący Dzień Ojca.
Podczas przeglądu uczniowie prezentowali swoje twórcze dokonania, zaskakując słuchaczy i widzów swoimi występami. W tym artystycznym dniu zaprezentowali się: dziewczyny z kółka muzycznego prowadzonego w Lechlinie przez p. Piotra Wiśniewskiego, dziewczyny z klas VI z Jabłkowa i Lechlina, Alicja Majchrzak – podopieczna p. Macieja Macioszka, uczniowie z kółka tanecznego w Jabłkowie, które prowadzi p. Joanna Tomczak oraz kółka tanecznego w Rejowcu, które prowadzi p. Anna Mazurek. Uczestnicy kółka flażoletowego z Rejowca, przygotowani przez p. Annę Mazurek. Dzieci z kółka teatralnego w Lechlinie, którego opiekunem jest p. Justyna Graczyk, w przedstawieniu Wesoła Babcia. Wystąpiły także dzieci z Ortofanka, które zaprezentowały przedstawienie Wesoła Ortografia – pod kierunkiem p. Joanny Tomczak. Całość dopełniły układy taneczne dziewczyn z klas V-VI, które przygotowała p. Joanna Tomczak. Na scenie szkolnej swoje umiejętności gry na gitarze zaprezentowała także Kasia Rybak.
Kolejną atrakcją okazała się wizyta straży pożarnej OSP w Skokach pod dowództwem prezesa p. Piotra Kaczmarka. Na wstępie uczniowie obejrzeli sprzęt, który strażacy wykorzystują do codziennej pracy. Dużą frajdą była możliwość obsługi wężów pożarniczych i lania wody. Pokazy cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Następnie odbyła się krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw w okresie wakacji. Na co dzień praca strażaków nie jest tak beztroska i przyjemna. Zmagają się z niebezpieczeństwem niemal każdego dnia. Zapewne dlatego budzą taki podziw wśród dzieci i nie tylko. Uczniowie bardzo radośnie i z uśmiechem żegnały strażaków, opuszczających teren boiska. Na pewno o ich obecności nie zapomną przez długi okres czasu. Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Kaczmarkowi i jego kolegom za tak ważną i ciekawą lekcję.
Atmosfera zabawy, dobry humor, lody zafundowane przez sołtysa wsi, p. Pawła Grabińskiego i pamiątkowe fotografie sprawiły, że dzień należał do wyjątkowych i bardzo udanych.

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *