Mały Prezes w Lechlinie…

             23 listopada w lechlińskiej filii Szkoły Podstawowej w Jabłkowie dzięki determinacji i zaangażowaniu rodzica naszego ucznia – p. Annie Perła, zrealizowano projekt Fundacji Teraz Wy z zakresu edukacji finansowej „Mały Prezes”. 
Celem projektu było zwiększenie poziomu wiedzy z zakresu edukacji finansowej wśród naszych uczniów. Dzieci zdobyły wiedzę na temat ciekawych zawodów i dowiedziały się w jaki sposób zarabia się pieniądze. Poprzez zabawę i działanie, uczniowie poznali i doświadczyli pracy policjantów, pracowników ośrodków ruchu drogowego, strażaków, leśników i kucharzy. Uczestnicy poznali wartość pieniądza i nauczyli się zarządzania własnym budżetem. Za wykonaną pracę dzieci otrzymały wynagrodzenie w Skockich Denarach, za które mogli dokonać zakupów w Sklepie Marzeń.
Warsztaty edukacyjne przygotowane przez naszych gości były oszałamiające! Stanowiska wyposażone były w niezbędne sprzęty i materiały edukacyjne potrzebne do nauki zawodu. Uczniowie wykonywali czynności pod okiem fachowców/nauczycieli zawodu, po uprzednim instruktażu, z wielkim zaangażowaniem, ciekawością i skupieniem.
Wszystkich wspaniałości i atrakcji dzisiejszego projektu nie sposób wymienić. Jesteśmy zachwyceni! Mnóstwo wiedzy, moc pozytywnej energii, ogrom radości dla wszystkich uczestników warsztatów. Tego, co się działo w naszej lechlińskiej szkole, nie da się ot tak opowiedzieć słowami!
Dziękujemy p. Martynie Ditbrener za zorganizowanie i przeprowadzenie projektu oraz wszystkim gościom prezentującym zawody i sponsorom, którzy pomogli nam całe przedsięwzięcie przygotować.

Fundacja Teraz Wy
Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu
Państwowa Straż Pożarna w Wągrowcu
WORD Piła
Nadleśnictwo Durowo
Koło Gospodyń Wiejskich w Lechlinie
PHU DEKA TRADE
Miasto i Gmina Skoki

Jesteśmy pełni uznania dla Państwa zaangażowania i zrealizowanych działań dla naszych uczniów. Dziękujemy!

Joanna Tomczak

Relacja – You Tube…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *