[Jabłkowo] Witaminowy dzień w przedszkolu

Witaminowy dzień

Już od najmłodszych lat należy zachęcać dzieci do propagowania zdrowego stylu życia. Dlatego przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie z grupy ?Słoneczek? zamienili się w małych kucharzy i przygotowywali sałatkę owocową.

Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady, o jakich należy pamiętać przy przygotowywaniu posiłków. Dzieci bardzo poważnie podeszły do zadania i z dużym zaangażowaniem wykonywały przydzielone zadania. Następnie wszystkie dzieci wraz z panią zabrały się do robienia sałatki owocowej. Kiedy już wszystkie owoce znalazły się w jednej miseczce, komisyjnie zostały wymieszane. Zabraliśmy się więc do skosztowania witaminowego smakołyku.

Przygotowaną sałatką poczęstowaliśmy dzieci z grupy ?Pszczółek?. Do degustacji zaprosiliśmy również Panią Dyrektor i innych nauczycieli pracujących w szkole. Wszyscy, którzy skosztowali naszego smakołyku stwierdzili, że w przyszłości będziemy dobrymi kucharzami. Dzieci potwierdziły, że deser może być smaczny a zarazem bardzo zdrowy.

Zajęcia, w trakcie których dzieci czerpały wiele radości bardzo przypadły dzieciom do gustu i już umówiliśmy się na pieczenie pierników?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *