[Jabłkowo] Szkolenie z rytmiki

Szkolenie z rytmiki

W naszym przedszkolu dbamy o to, by nie tylko dzieci ciekawie spędzały czas. Również dla naszych nauczycieli bieżący rok szkolny zaczął się ciekawie. Rozpoczęliśmy warsztaty w zakresie umuzykalnienia skierowane do grona pedagogicznego pracującego na co dzień z najmłodszymi.

Brały w nich udział wszystkie nauczycielki pracujące w naszym przedszkolu ? z oddziału w Łosińcu, w Rejowcu i w Jabłkowie. Zajęcia okazały się tak ciekawe, że również nauczyciele nauczania zintegrowanego chętnie wzięli w nich udział. Pedagodzy dowiedzieli się, jak nauczyć małe dzieci piosenki w sposób szybki i prosty. Uczyli się jak właściwie dobierać repertuar dziecięcy aby dla dzieci był on przyjemny.

Każda z pań mogła też nauczyć się jak dbać o własny głos i co zrobić aby kilkugodzinna  praca głosem nie obciążała zbytnio organizmu. Nauczyciele, którzy uczestniczyli w warsztatach, musieli wczuć się w rolę dziecka, dzięki czemu mogli przećwiczyć na sobie każdą z zaprezentowanych metod. Jak widać nauczyciele bawili się świetnie, co z pewnością przyniesie efekty w pracy z najmłodszymi.

Agnieszka Kokowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *