Grudzień miesiącem wolontariatu…

             Samorząd szkolny wraz z opiekunem p. Katarzyną Rakowską ogłosił grudzień miesiącem wolontariatu w naszej szkole. Zrealizowane działania były kontynuacją szerzenia wśród naszych uczniów bezinteresownej pomocy, tolerancji i szacunku wobec innych. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego zaprezentowano materiały informacyjne dotyczące wolontariatu: kim jest wolontariusz, czym się zajmuje, historia i idea wolontariatu oraz liczne dyplomy i podziękowania skierowane do naszej społeczności za udział w wielu akcjach. W ramach grudniowych działań, znalazły się następujące przedsięwzięcia:
 przygotowanie i codzienne wykonywanie adwentowych zadań;
 wypiek i sprzedaż świątecznych pierników;
 zbiórka żywności w ramach corocznej akcji Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA Świąteczna Zbiórka Żywności;
 zbiórka artykułów papierniczych i szkolnych dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez Siostry Służebniczki NMP w Gnieźnie w ramach akcji Choinka miłości.
Podsumowaniem był występ dziewczyn z kółka tanecznego, które zaprezentowały przedstawienie Wartości życia, mówiące o miłości i przyjaźni oraz przygotowanie świątecznej kartki z życzeniami dla wylosowanej osoby. Kartki przyozdobiły naszą szkolną choinkę, a następnie podczas wigilii trafiły do adresatów.
Okazało się, że w naszej społeczności mamy wiele osób o gorących sercach – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Jesteśmy niezmiernie dumni, że podjęte działania stały się przyczynkiem do podjęcia takich działań, które mają na celu pogłębienie empatii do ludzi.

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *