… bo mała Marta jest życia warta!

            Uczniowie, rodzice i nauczyciele tęczowych szkół i przedszkoli znowu stanęli na wysokości zadania. Dziś podsumowaliśmy zbiórkę pieniędzy dla Marty Dobskiej, u której zdiagnozowano rozlany guz pnia mózgu.Dzięki zorganizowanej akcji zbierania pieniędzy na leczenie immunologiczne pięcioletniej Marty, która trwała w dniach od 11 do 20 maja 2016r.,  udało nam się zebrać 2.290,42 zł!

            Na zaproszenie Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA w Jabłkowie w akcję zaangażowali się uczniowie, rodzice, pracownicy i sympatycy tęczowych szkół i przedszkoli. Dzieci, z nieocenioną pomocą rodziców, wspólnie realizowali nadrzędny cel naszej akcji jakim było zebranie pieniędzy na leczenie Marty Dobskiej. Jednocześnie uczestnicy akcji pokazali, że są wrażliwi i z chęcią angażują się w pomoc potrzebującym. W czasie trwania zbiórki, dzieci przy wsparciu rodziców i nauczycieli przygotowywali smakołyki, które można było kupić za symboliczną złotówkę. Codziennie w szkolnych murach roznosił się zapach wrażliwości, sympatii i dobrego serca w postaci przygotowanych pyszności. Była pizza, gofry, frytki, domowe ciasta i wypieki, muffinki, koktajle owocowe, kiełbaska z ogniska. Ponadto można było zakupić piękne, własnoręcznie wykonane laurki i kartki, kwiatki z papieru oraz lampiony ze słoików.  Zorganizowano także wydarzenia sportowe, były to: podchody „Tropiąc pomoc dla Marty”, zajęcia aerobiku „Bądź fit dla Marty”, bieg wokół lechlińskiego jeziora „Pomaganie przez bieganie dla Marty” oraz przy wsparciu Sołectwa w Lechlinie zorganizowany został marsz z kijkami „Marsz po zdrowie dla Marty”. Podczas aerobiku i marszu każde wrzucone 10 zł premiowane było bonem upominkowym na kolację w restauracji, produkty Tupperware, usługi fryzjerskie i kosmetyczne przygotowane przez gabinety urody z Wągrowca i Skoków. Ponadto można było wylosować kije do Nordic Walking, które przez zwyciężczynie szczęśliwego losu zostały przekazane do szkoły.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej akcji, za pomoc, wsparcie, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość. Okazane zaangażowanie traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującej Marcie.

PROTOKÓŁ PRZELICZENIA ZEBRANYCH PIENIĘDZY – OTWÓRZ (plik pdf)

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *