XVII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

W  poniedziałek, 4 lutego 2013 r. uczniowie szkół podstawowych (kl. IV ? VI)  przystąpili do etapu powiatowego XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Eliminacje powiatowe odbyły się  w 34 szkołach w Wielkopolsce. Celem Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce jest przybliżenie uczniom  dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej. Młodzi Wielkopolanie wykazują się ogromną wiedzą o swej ? małej ojczyźnie?. Każdy z uczestników otrzymał test, na którego rozwiązanie  miał 45 minut. Etap powiatowy odbył się w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku. Szkołę w Rejowcu godnie reprezentowali uczniowie: Ilona Nowicka z klasy VI oraz Dawid Lipiński z klasy IV. Oboje przeszli do kolejnego etapu konkursu . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

A. C.