XIX Międzynarodowe Warsztaty Flażoletowe…

             Wakacyjna przygoda z flażoletem zakończona… Przedostatni tydzień sierpnia był wyjątkowo twórczy i intensywny dla uczennic kółka flażoletowego z Rejowca, które z opiekunem uczestniczyły w XIX Międzynarodowych Warsztatach Flażoletowych.

Tegoroczne warsztaty odbyły się pod kierunkiem wybitnego bretońskiego flecisty – Malo Carvou. Repertuar warsztatów wypełniły głównie melodie bretońskie i irlandzkie. Nie zabrakło również tradycyjnej muzyki polskiej. Wśród rodzimych melodii znalazły się m.in.. Polonez rycerski. Tygodniowa, intensywna, a zarazem radosna praca zakończona została uroczystym koncertem finałowym z udziałem wszystkich uczestników warsztatów pod kierunkiem Wielkiego Mistrza. Koncert finałowy XIX MWF odbył‚ się w sobotnie południe w Pałacu Działyńskich.
Udział w/w warsztatach to niesamowita okazja do spotkań z miłośnikami muzyki, którzy dzielą się swoimi muzycznymi pasjami. Dziękujemy wspaniałemu Mistrzowi za cudowne melodie, za miło spędzony czas w gronie nowo poznanych koleżanek – Nikoli i Sandry oraz pani Kamili Żwirek ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie (woj.pomorskie) oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych warsztatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *