Wkręceni w czytanie…

             O nową czytelnię wzbogaciła się Szkoła Podstawowa w Jabłkowie filia Lechlin, gdzie do dyspozycji uczniów od 1 września 2022r. oddano pomieszczenie zaadoptowane ze stryszku, mieszczącego się przy bibliotece. Remont odbywał się w czasie wakacji, a pieniądze na remont pochodziły z programu „Wolontariat jest super!”, którego celem jest realizacja projektów wolontariackich zgłoszonych przez pracowników BGK, a realizowanych przez zespoły wolontariackie. W skład zespołu zaangażowanego w remont czytelni, poza pracownikami Banku, weszli pracownicy Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA oraz osoby zaprzyjaźnione z naszym stowarzyszeniem.
Zakres prac adaptacyjnych był spory. Obejmował m.in. docieplanie części dachu, wykucie przejścia do czytelni, wykonanie nowej podłogi i zabudowy z płyty OSB, montaż okna, doprowadzenie i wykonanie nowej instalacji elektrycznej oraz instalacji centralnego ogrzewania. Ostateczny przyjazny efekt, który przerósł nasze oczekiwania jest wynikiem także nowego oświetlenia i nowoczesnego, przytulnego i wygodnego umeblowania.
Drugim etapem działań są zajęcia prowadzone w Akademii Czytelniczej, które rozpoczęliśmy od września. Obecnie odbywają się zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii, a przed nami:
– Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
– Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
– Dzień Postaci z Bajek
– Ogólnopolski Dzień Biblioterapii
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i pracownikom Banku Gospodarstwa Krajowego za zaangażowanie i pomoc w realizację projektu „Wkręceni w czytanie”. Mamy w szkole obecnie piękną czytelnię, która już stała się ulubionym miejsce spotkań uczniów, gdzie mogą rozwijać i kształtować swoje czytelnicze zainteresowania.

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *