Spotkanie z policjantami…

             Mając na celu przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości, nasi uczniowie uczestniczyli 24.11.2021r. w spotkaniu z funkcjonariuszami KPP Wągrowiec. Podczas spotkania policjanci wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci:
• przemoc werbalna (wulgarne wyzywanie, poniżanie, ośmieszanie, straszenie, szantaż)
• rejestrowanie filmów i zdjęć wbrew woli dziecka
• publikowanie w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji
• tworzenie kont anonimowych, podszywanie się pod inną osobę.
Tematem pogadanki było przede wszystkim bezpieczeństwo, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty ale również konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań. Funkcjonariusze przedyskutowali także z uczniami jak bezpiecznie zachowywać się w domu czy poza nim, przypominając jednocześnie kto to jest osoba obca i co zrobić kiedy ktoś taki będzie nas zaczepiać. Po spotkaniu czekało nas przemiłe spotkanie z psem, który także pracuje w szeregach KPP Wągrowiec, był to ekscytujący pokaz umiejętności psa i przeogromnej wiedzy jego opiekuna.
Mamy nadzieję, że pogadanka policjantów to kolejny impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodych ludzi. Jako pedagodzy i wychowawcy mamy nadzieję, że swoista lekcja prawa pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i poza placówką.

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *