[Jabłkowo] Spotkania z kulturą

Jabłkowo - Spotkanie z kulturą

W trosce o wszechstronny rozwój osobowy dzieci i zapewnienia naszym uczniom uczestnictwa w kulturze, nawiązana została współpraca z Miejskim Domem Kultury w Wągrowcu. W ramach tej współpracy uczniowie naszej szkoły mają okazję wyjazdów na seanse filmowe. Pierwszy wyjazd miał miejsce 24 października i skorzystali z niego uczniowie klas I ? IV z Jabłkowa. Dzieci obejrzały film animowany ?Mniam?.

Uczniowie będą też brali udział w cyklicznych spotkaniach z kinem w ramach projektu społeczno ? edukacyjnego Ptaszarnia. Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z utrudnionym bądź ograniczonym dostępem do kultury, który ma stanowić formę wyrównywania szans edukacyjnych. Na pierwsze spotkanie w ramach tego projektu pojechali uczniowie z Lechlina 27 października.

Dzieci obejrzały prezentację kilku animacji zrealizowanych w technologii 3D. Były to fragmenty filmów ?Ocean przygód 3D?, ?Latająca maszyna Chopina 3D?, ?Czerwony Kapturek 3D? i inne. W całości wyświetlona została ?Animowana historia Polski 3D? Tomasza Bagińskiego, która odniosła ogromny sukces na Targach Expo 2010 w Szanghaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *