Rozpoczęcie projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” – edycja VII…

13 stycznia w budynku szkoły w Lechlinie spotkali się seniorzy z terenu naszej gminy podczas zajęć Zdrowy kręgosłup, rozpoczynając tym samym udział w najnowszym projekcie pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch” – edycja VII, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA. Zadanie zostało powierzone przez Gminę Skoki w otwartym konkursie ofert. Wysokość środków finansowych przekazanych przez Gminę Skoki na zadanie z zakresu Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym to kwota 45.000,00 zł.

Do nowej inicjatywy zostali zaproszeni mieszkańcy Gminy Skoki w wieku 50 i więcej lat. Działania podejmowane w ramach projektu stworzą beneficjentom warunki do zajęć sportowo-ruchowych, sportowo-krajoznawczych i profilaktyczno-zdrowotnych. Poprzez zaplanowane oddziaływania w projekcie uczestnicy zwiększą swoją aktywność fizyczną oraz pogłębią swoją wiedzę w zakresie zdrowia, odżywiania i zmian zachodzących w ludzkim organizmie wraz z upływem czasu. Wśród całorocznych działań proponujemy seniorom następujące zajęcia:

 Zajęcia Zdrowy kręgosłup odbędą się w budynkach szkoły w Jabłkowie i Lechlinie;
 Profilaktyka żywienia będzie prowadzona w budynku szkoły w Lechlinie;
 Zajęcia pilates będą prowadzone w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, ul. Ciastowicza 11;
 Wyjazdy do Aquaparku w Wągrowcu;
 Zajęcia nordic walking oraz rajdy rowerowe będą prowadzone w różnych miejscach na terenie gminy Skoki z wykorzystaniem m.in. szkół i świetlic wiejskich;
 Fizjoterapia i osteopatia w budynku szkoły w Lechlinie;
 Warsztaty psychologiczne i relaksacji w budynku szkoły w Lechlinie.

W obecnej chwili trwa nabór, zapisujemy się raz na cały cykl ze wskazaniem w których zajęciach wyrażamy chęć uczestnictwa. Wszelkich bliższych informacji udziela koordynator projektu p. Sławomira Kędziora pod numerem telefonu 691 478 843. Ponadto szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na plakatach.

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *