[Rejowiec] Łysy Młyn

Rejowiec - pasowanie szkoła

17 października 2011r. Zerówkowicze z Rejowca odwiedzili ?Łysy Młyn? w Biedrusku. Jest to miejsce w którym znajduje się ścieżka edukacyjna ?Rola wody w Przyrodzie?. Zanim jednak wkroczyliśmy na ścieżkę obejrzeliśmy młyn od środka. Dzieci mogły podziwiać średniowieczny mechanizm i odrestaurowane wnętrze. Po wysłuchaniu historii młyna udaliśmy się na pierwsze piętro gdzie znajdowały się przeróżne stworzenia żyjące w ekosystemie okolicznego lasu i jeziora, takie jak bobry, wiewiórki, dzięcioły, kuny, zaskrońce, żaby i inne stworzonka, a odgłosy zwierząt towarzyszące zwiedzaniu  spowodowały że dzieci otwierały buzie z zachwytu.

Poszliśmy do sali z mikroskopami, w której oglądaliśmy owady i ich larwy, testowaliśmy miernik poziomu dźwięku ? dzieci wykrzyczały aż 104 dB. Pani przewodnik pokazała nam również film o jelonkach rogaczach jak walczą o względy samicy. Po zwiedzeniu młyna udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną na której dzieci za pomocą specjalnych urządzeń szukały owadów, stworzeń wodnych i ich śladów. Widzieliśmy obgryzione przez bobry drzewa i poznaliśmy zwyczaje tych zwierząt. Nawet udało nam się złapać pływaka żółtobrzeżka, którego na sam koniec ścieżki tak jak inne złapane przez nas stworzonka wypuściliśmy na wolność.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Prange za podzielenie się swoją ogromną wiedzą, dzięki której mogliśmy przeżyć tak fantastyczną przygodę jaką była ta wycieczka.

Zerówkowicze z Rejowca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *