Półkolonia letnia 2016 „Indiańskie lato”…

            Już po raz kolejny Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA w Jabłkowie zadbało o to, aby zapewnić dzieciom aktywny, bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek. W tym roku dodatkowo, finansowo wsparł nas Burmistrz Miasta i Gminy Skoki. Półkolonia w Lechlinie odbyła się w dniach 4-8 lipca 2016r. w godzinach od 9.00 do 14.00 i uczestniczyli w niej uczniowie klas I-VI. Prowadzącymi zajęcia byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jabłkowie.
Program półkolonii oparty był na zwyczajach i tradycjach indiańskich, szczególnie działających na wyobraźnię dziecięcą i niosących wartości związane z życiem w grupie. Wprowadzeniem był zaplanowany wyjazd do Wioski indiańskiej w Łopuchówku, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-edukacyjnych. Następnie, zaplanowane działania realizowane były podczas bloków programowych: zajęcia artystyczno – plastyczne, zajęcia ruchowo – sprawnościowe, zajęcia przyrodnicze i zajęcia organizacyjno – porządkowe. Ponadto zapoznano uczestników z legendami i opowieściami indiańskimi. Podczas zajęć dzieci miały okazję zmienić się w prawdziwych Indian, zrobić własne ubrania, pióropusze, fletnie, kije deszczowe oraz tradycyjne łapacze snów. Ponadto dzieci uczyły się piosenek, przyśpiewek i tańców indiańskich oraz strzelania z łuku. Niezapomnianą przygodą była spotkanie z końmi, gdzie dowiedzieli się jak oporządzić mustanga przed wyprawą. Nie zabrakło także nauki rozpoznawania tropów i znaków w lesie oraz konkurencji sprawnościowych. Na koniec zorganizowaliśmy polowanie na bizona czyli podchody i pasowanie na Indianina, które zakończymy indiańską ucztą z tańcami.
Organizacja półkolonii to wkład wielu osób, okazanie serca i chęci zapewnienia dzieciom spokojnych, bezpiecznych i ciekawych wakacji. Składam serdeczne podziękowania Pani Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA Sławomirze Kędziora, Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki Panu Tadeuszowi Kłosowi, Pani Kindze Pilnej, firmie Catering Wołkow ze Skoków, Panu Kryspinowi Graczyk, Pani Annie Lisieckiej, Pani Karolinie Obst oraz nauczycielom, którzy bezpośrednio pracowali z uczestnikami półkolonii.

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *