Nocny Maraton Życzliwości…

        Nocny Maraton Życzliwości – ruszył i się dzieje!!! Byliśmy aktywni nocą w Lechlinie (6-7 listopad), także w Jabłkowie (13-14 listopad) i w  Rejowiecu (20-21 listopad). I się dobrze dzieje lub będzie się działo……

       Każdy z Nas dba o to, aby Młody Człowiek był otwarty na potrzeby innych ludzi, aby uważał drugiego człowieka za wartość samą w sobie. Dlatego powstała idea, aby w sposób ciekawy, inny niż szkolny pokazać, że proces bycia wrażliwym  jest cennym bagażem na resztę życia. Została stworzona wersja nocnej  przygody z życzliwością, która wypełni każdego uczestnika wewnętrznym przekonaniem Warto być życzliwym i otwartym na innych i to nie znaczy, że muszę być naiwny. Nocna pora jest przepełniona – oglądaniem licznych materiałów fotograficznych związanych z różnymi sytuacjami ludzi (ich innością – społeczną, kulturową, religijną, obyczajową, życiową) – robimy sobie spacer poznania, aby – Inność – nie była odrzucona, krytykowana czy pogardzana. Oglądamy obrazy, uruchamiamy emocje, myśli i wyrażamy swoje odczucia, obawy, przekonania, czasem stereotypy. To moment, aby to co trudne, niewiadome mogło być wspólnym doświadczeniem, odkryciem czegoś nowego i zbudowaniem nowej jakości egzystencjalnej. Z Młodymi Ludźmi oglądamy ciekawą wideotekę , płytotekę związaną z tematyką trudnych sytuacji życiowych, choroby, niesprawiedliwości społecznej, odrzucenia, osamotnienia, niezrozumienia innych oraz zjawisk, które mogą stanowić zagrożenia dla młodego człowieka. To dla ducha, intelektu i emocji!!!! I Drugiego Człowieka.

         Ale myślimy także o ciele, bo przecież siły należy regenerować – dlatego mamy , ciepły posiłek w formie pizzy, przekąski, picie – może trochę kaloryczne, ale wszystko spalamy tak intelektualnie działamy. W końcu nie śpimy do 5:40 – a toooooo wyczyn!

     Młodzi uczestnicy są odznaczeni znaczkiem maratonu a na koniec nocnego spotkania otrzymają Dyplom Człowieka Życzliwego z przesłaniem Możemy szanować człowieka, dlatego, że jest od nas odmienny i możemy go rozumieć ponieważ jest nam równy. Niech stanie się ono wewnętrzną siłą każdego……..

Ewa Przybylska – Mielcarek

Danuta Dobrzycka – Klimczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *