Na Szlaku Piastowskim. Turniej polonistyczno – historyczny…

Zgodnie z tradycją szkoły w miesiącu maju, uczniowie szkół w Jabłkowie, Lechlinie i Rejowcu, wzięli udział w kolejnej edycji turnieju polonistyczno – historycznego przygotowanego przez nauczycieli polonistów i historyków. Konkurs drużynowy odbył się tym razem w szkole w Jabłkowie. Czteroosobowe drużyny zmierzyły się z pytaniami z dziedziny historii, jak i języka polskiego dotyczącymi Szlaku Piastowskiego. Rywalizacja przebiegała w dobrej atmosferze. Ostatnie jednak zadanie okazało się decydującym i prowadzenie przejęli uczniowie z Lechlina zajmując tym samym I miejsce. Uczniowie z Jabłkowa zajęli II miejsce. III miejsce w turnieju zdobyła drużyna z Rejowca . Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom tej edycji konkursu oraz pozostałym drużynom. W nagrodę uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

A. C.