#KsiążkaChroni…

Nasza lechlińska biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania, która prowadzi m.in. akcję wspierania dzieci z Ukrainy #KsiążkaChroni. Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy pakiet książek w języku ukraińskim dla naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy za ten dar, tym bardziej, że są to pierwsze takie pozycje w naszym księgozbiorze, a rola książki i czytania jest ogromna. Pozwala bowiem odbudować poczucie bezpieczeństwa wśród dzieci uchodźców, a wspólne czytanie w ich języku ojczystym uspokaja, daje poczucie bliskości i pozwala oderwać się na chwilę od rzeczywistości.
Ślemy serdeczne pozdrowienia i ukłony dla pracowników Fundacji Powszechnego Czytania, którzy zaangażowali się w pomoc dzieciom oraz branży wydawniczej w Ukrainie od samego początku wojny.

#KsiążkaChroni
#FundacjaPowszechnegoCzytania