JESTEM UCZNIEM…

            12 października w Szkole Podstawowej w Jabłkowie odbyła się bardzo ważna dla społeczności szkolnej uroczystość- pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Zgodnie z długoletnią tradycją naszej szkoły „październik to pora taka, by ucznia zrobić z przedszkolaka”.
W przepięknie przystrojonej sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście: dyrektor szkoły Pani Sławomira Kędziora, wicedyrektor Pani Małgorzata Przybysz, dyrektor przedszkola Pani Agnieszka Skraburska, Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Pan Tadeusz Kłos, Sekretarz Gminy Pani Blanka Gaździak, Kierownik referatu i oświaty Pani Beata Nowak- Szmyra, pracownicy administracji i obsługi, rodzice pierwszaków, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z przedszkola i innych klas.
Przed uroczystym ceremoniałem ślubowania dzieci zaprezentowały program artystyczny. Następnie wprowadzono poczet flagowy i po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania. Następnie każde dziecko zostało pasowane ogromnym ołówkiem na ucznia, otrzymało dyplom, buton z napisem „Jestem uczniem” oraz legitymację szkolną. Miłym zaskoczeniem dla pierwszoklasistów okazały się upominki otrzymane od burmistrza, dyrekcji, rodziców i kolegów z klasy II i III. Miłą niespodziankę przygotowały również przedszkolaki, które wręczyły piękną kartkę z gratulacjami. Na koniec nowo pasowani uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Wychowawca klasy: Paulina Słomian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *