II LECHLIŃSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE…

Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców
o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA

            Dnia 22 września 2016r. na terenie przy szkole w Lechlinie odbyły się II LECHLIŃSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA.
Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA z siedzibą w Jabłkowie, finansowo imprezę wsparł Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Pan Tadeusz Kłos, a patronat medialny objął Głos Wągrowiecki.
Przed rozpoczęciem biegów, odbyła się wyjątkowa uroczystość dla naszej lokalnej społeczności. Spotkaliśmy się bowiem przed nowym obiektem sportowym, aby go uroczyście otworzyć. Jako społeczność uczniowska w Lechlinie serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w jego budowę. Serdeczne podziękowania składamy gospodarzowi naszej gminy – panu Tadeuszowi Kłosowi, pani prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA – Sławomirze Kędziorze i gospodarzowi Lechlinia – panu Pawłowi Grabińskiemu. Ta efektywna współpraca da większe możliwości do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz przyczyni się do podniesienia sprawności fizycznej i zdrowego rozwoju naszych uczniów oraz mieszkańców. Zdrowy styl życia, to bowiem jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie nasza Szkoła.
Po uroczystym otwarciu biegów przez panią Agnieszkę Skraburską wiceprezes Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA, rozpoczęliśmy sportową rywalizację. W biegach, oprócz uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłkowie z filiami w Rejowcu i Lechlinie, udział wzięła reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej Milenium w Popowie Kościelnym oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie. Aktywnie w imprezie uczestniczyło 157 młodych sportowców. Biegi odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców, na dwóch dystansach. Pętla trasy krótszej wynosiła 500 metrów, natomiast dłuższa to dystans o długości 1000 m. Cała trasa biegów zabezpieczona była przez sędziów i kibiców, którzy wspierali dopingiem dzielnie walczących sportowców. Nad całością oraz sprawnym przebiegiem zawodów, oprócz rodziców, sędziów i organizatorów czuwała pielęgniarka szkolna. Każdy ze sportowców po zakończonym biegu otrzymał napój oraz ciepły posiłek. Zawody przebiegły bez zakłóceń, założone cele zostały zrealizowane, dopisała pogoda. Zmagania zakończono uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych:
dziewczęta, rocznik 2010/2009/2008, dystans 500 m:
 I miejsce Nadia Wachońska, SP Łopuchowo
 II miejsce Julia Nowak, SP Jabłkowo
 III miejsce Sandra Czapla, SP Łopuchowo
chłopcy, rocznik 2010/2009/2008, dystans 500 m:
 Aleksander Woroch, SP Łopuchowo
 Nikodem Juś, SP Łopuchowo
 Jakub Krugiołka, SP Łopuchowo
dziewczęta, rocznik 2007/2006, dystans 500 m:
 I miejsce Nicola Wachońska, SP Łopuchowo
 II miejsce Marta Podraza, SP Jabłkowo filia Lechlin
 III miejsce Amelia Błażyńska, SP Łopuchowo
chłopcy, rocznik 2007/2006, dystans 500m
 I miejsce Dawid Krugiołka, SP Łopuchowo
 II miejsce Fabian Pac, SP Jabłkowo filia Rejowiec
 III miejsce Patryk Prusakiewicz, SP Łopuchowo
dziewczęta, rocznik 2005/2004, dystans 1000m
 I miejsce Kinga Pachowicz, SP Jabłkowo
 II miejsce Amelia Gier, SP Jabłkowo
 III miejsce Klaudia Mleczek, SP Łopuchowo
chłopcy, rocznik 2005/2004, dystans 1000m
 I miejsce Błażej Stokłos, SP Milenium Popowo Kościelne
 II miejsce Kamil Wachoński, SP Łopuchowo
 III miejsce Grzegorz Sommerfeld, SP Jabłkowo filia Rejowiec
Dzień ten, z pewnością niezapomniany, pełen wrażeń i sportowych emocji był wielkim wydarzeniem. Korzystając z okazji chciałabym podziękować Zarządowi Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA za wsparcie tej inicjatywy i wszelką okazaną pomoc oraz życzliwość. Wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za zaangażowanie i sprawne działania przy przeprowadzeniu zawodów. Przybyłym rodzicom, którzy wsparli nas na trasie biegów. Sportowe pozdrowienia i podziękowania kieruje do partnerów naszego przedsięwzięcia, dziękując im za obecność i okazane wsparcie. Na słowa uznania zasługują jednak przede wszystkim uczniowie, którzy prezentowali sportową postawę i godnie reprezentowali swoją szkołę, a także robili wszystko, co tylko mogli aby zdobyć jak najwyższą lokatę. Wszystkim więc należą się ogromne brawa. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć uczestnikom zawodów dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych biegów.

WYNIKI (plik w formacie pdf)OTWÓRZ

Joanna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *