Akcja – segregacja…

             Społeczność szkoły w Rejowcu w dniu 27 września przystąpiła do Jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata – Polska. W tym roku pod hasłem „Akcja – segregacja, 2x więcej, 2 x czyściej”. Uczniowie przygotowali z tej okazji gazetkę informacyjną i podczas krótkiego apelu przedstawili założenia ogólnopolskiej akcji sprzątania. Tegoroczne wyzwania do wykonania:
Wyzwanie 1 – Niebieskie – „Akcja – segregacja” – kampania informacyjna dla lokalnej społeczności.
Wyzwanie 2 – Zielone – zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy.
Wyzwanie 3 – Brązowe – Razem ułatwiamy segregację odpadów – petycja do producentów i ustawodawcy o oznakowanie kolorem opakowań pojemnika, do którego należy je potem wrzucić.
Wyzwanie 4 – Czarne – Pokaż, że segregujesz! Pokaz jak segregujesz!
Nie mogliśmy sprostać wszystkim wyzwaniom, ale skupiliśmy się na 2. Zielonym i przystąpiliśmy do posprzątania ścieżek spacerowych okolicznego lasu w Rejowcu, a także części wsi. Pogoda nam ku temu sprzyjała. Uśmiechnięci i pełni zapału spędziliśmy kilka godzin an świeżym powietrzu sprzątając i dziwiąc się jednocześnie, że można śmieci wyrzucać do pięknego lasu! Uczniowie odbyli ciekawą lekcję – cenili złe zachowania tych, którzy zaśmiecają środowisko. Wróciliśmy do szkoły z „worami” pełnymi przeróżnych śmieci i z przekonaniem, że my nie będziemy śmiecili!!!
Na boisku szkolnym czekała na wszystkich niespodzianka. Nadleśnictwo Łopuchówko zasponsorowało dla wszystkich poczęstunek. Pan woźny rozpalił ognisko i odbyło się pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło również słodkości. Ten dzień był dla wszystkich bardzo miły i dający wiele satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Łopuchówko, a szczególnie panu nadleśniczemu za sponsoring.

M. L.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *