[Jabłkowo, Rejowiec] DZIEŃ ZIEMI 2012 ?Dobra energia dla wszystkich?

     Przesłaniem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w Jabłkowie było hasło ?Dobra energia dla wszystkich?. Celem przeprowadzonej imprezy było kształtowanie u uczniów odpowiedzialnego postępowania ze źródłami energii w domu i w szkole.

     Prezentację multimedialną na ten temat przygotowali i zaprezentowali ?Młodzi badacze przyrody? pod czujnym okiem p. Agnieszki Przewoźnej. Podczas prelekcji przekazano nam wiedzę z zakresu pochodzenia prądu, źródeł jego pozyskiwania oraz tego, jak chronić środowisko, odpowiednio gospodarując energią. Kolejnym punktem dnia były występy uczniów klas I ? III, którzy przedstawili utwory o tematyce ekologicznej. Jury I miejsce w tej kategorii przyznało klasie I. Następnie rozpoczął się pokaz Eko ? mody. Każda klasa miała za zadanie przygotować strój z materiałów nadających się do powtórnego przetworzenia. Pomysły przeszły nasze oczekiwania! I miejsce zostało jednak przyznane klasie II za sukienkę ślubną. Kolejny konkurs dotyczył uczniów klas IV ? VI. Uczniowie przygotowali indywidualne prace plastyczne pt. ?Zostań przyjacielem Ziemi ? oszczędzaj energię?. Miejsca czołowe zajęli odpowiednio: I miejsce Kacper Tyll, II miejsce Wiktoria Klimczak, III miejsce Monika Pachowicz, wyróżniona została także praca Patryka Piechowiaka.

     Kolejnym punktem dnia było wspólne sprzątanie. Uczniowie wraz z nauczycielami porządkowali teren nie tylko przy szkole ale także na terenie miejscowości i przy drogach prowadzących do Jabłkowa. Po wspólnym sprzątaniu ogłoszone zostały wyniki konkursów, wręczono dyplomy i nagrody oraz zaproszono wszystkich na wspólny poczęstunek ? pieczone kiełbaski.

Joanna Tomczak

     Dzień Ziemi – to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną. Celem ich jest  promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Uczniowie szkoły w Rejowcu również włączyli się w te akcje oczyszczając z śmieci pobliskie tereny. Dnia 19 kwietnia pod opieką nauczycieli zebrali aż 9 worków różnego rodzaju śmieci, z czego najwięcej to szklane i papierowe odpady. Podsumowanie Dnia Ziemi nastąpiło  przy wspólnym pieczeniu kiełbasek na ognisku.

     Codziennie segreguj śmieci, oszczędzaj wodę, gaz i energię elektryczną, a zużyte baterie wyrzucaj do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *