Pekin 2022…

lut 8, 2022   //   Autor: Maciej   //   Aktualności, Lechlin, Szkoła  //  Brak komentarzy

             Ceremonia rozpoczęcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich #Pekin2022 już dzisiaj (4 lutego) o godzinie 13:00 czasu polskiego. Wszystko wskazuje na to, że Pekin jest gotowy, tak samo jak nasze uczennice, które przygotowały i zebrały informacje o zimowych sportach i naszej polskiej reprezentacji.

Joanna Tomczak

Skład reprezentacji Polski na igrzyska
Kadra Polski na igrzyska w Pekinie liczy 30 kobiet i 27 mężczyzn.

 Biathlon
Monika Hojnisz-Staręga (AZS-AWF Katowice)
Kamila Żuk (AZS-AWF Katowice)
Anna Mąka (BKS WP Kościelisko)
Kinga Zbylut (WP Kościelisko)
Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

 Biegi narciarskie
Izabela Marcisz (Stow. Sportowe Prządki SKI Korczyna)
Monika Skinder (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski)
Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa-Osieczny)
Magdalena Kobielusz (AZS AWF Katowice)
Karolina Kukuczka (MKS Istebna)
Maciej Staręga (UKS Rawa)
Dominik Bury (MKS Istebna)
Kamil Bury (MKS Istebna)
Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka)

 Kombinacja norweska
Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)
Szczepan Kupczak (AZS AWF Katowice)

 Łyżwiarstwo figurowe
Natalia Kaliszek (MKS Axel – Toruń)
Maksym Spodyriew (MKS Axel – Toruń)
Ekaterina Kurakova (MKS Axel – Toruń)

 Łyżwiarstwo szybkie
Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice)
Kaja Ziomek (MKS Cuprum Lubin)
Natalia Czerwonka (KS Arena Tomaszów Maz.)
Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.)
Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice)
Piotr Michalski (AZS AWF Katowice)
Marek Kania (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)
Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Maz.)
Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice)
Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice)

 Narciarstwo alpejskie
Maryna Gąsienica-Daniel (TS Wisła Zakopane)
Magdalena Łuczak (UKS Mitan Ski Zakopane)
Zuzanna Czapska (WKN Warszawa)
Hanna Zięba (KS Tatra Ski Academy Zakopane)
Michał Jasiczek (SNA Ski Team Zakopane)
Paweł Pyjas (KS Siepraw Ski)

 Saneczkarstwo
Klaudia Domaradzka (MKS Karkonosze Sporty Zimowe)
Mateusz Sochowicz (AZS AWF Katowice)
Jakub Kowalewski (KS Śnieżka Karpacz)
Wojciech Chmielewski (MKS Karkonosze Sporty Zimowe)

 Short track
Natalia Maliszewska (ŁKS Juvenia Białystok)
Kamila Stormowska (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Nikola Mazur (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Partycja Maliszewska (ŁKS Juvenia Białystok)
Michał Niewiński (ŁKS Juvenia Białystok)
Łukasz Kuczyński (ŁKS Juvenia Białystok)

 Skoki narciarskie
Kinga Rajda (AZS AWF Katowice)
Nicole Konderla (AZS AWF Katowice)
Kamil Stoch (KS Eve-Nement Zakopane)
Piotr Żyła (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
Dawid Kubacki (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
Paweł Wąsek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
Stefan Hula (KS Eve-Nement Zakopane)

 Snowboard
Weronika Biela-Nowaczyk (AZS Zakopane)
Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team)
Aleksandra Michalik (AZS Zakopane)
Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane)
Michał Nowaczyk (AZS Zakopane)

Komentarze