List otwarty – narodowy program rozwoju czytelnictwa…

Wrz 8, 2019   //   Autor: Maciej   //   Aktualności, Jabłkowo, Szkoła  //  Brak komentarzy

 

Szanowni Państwo! Rodzice i Nauczyciele!

Wspólną powinnością szkoły i rodziców jest zapewnienie naszym wychowankom dobrej przyszłości i odpowiedniego wykształcenia. Jednym z gwarantów osiągnięcia tego zamierzenia jest regularne czytanie książek. Dowiedziono, że oddawanie się lekturze:
 ćwiczy i usprawnia nasz mózg,
 poprawia umiejętności językowe,
 rozwija kreatywność i inteligencję,
 pomaga lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość,
 dostarcza cennych inspiracji i dobrych wzorców,
 uczy, jak pokonywać trudności i właściwie interpretować emocje,
 poszerza wiedzę, kształtuje poglądy,
 jest bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu, alternatywą dla internetu i gier komputerowych.

Ogromny wpływ na wyrobienie nawyku regularnego czytania ma dom rodzinny i dobry przykład ze strony rodziców, rówieśników czy nauczycieli. Nasza biblioteka podejmuje wiele działań mających na celu zachęcenie młodzieży do czytania. Jednym z nich jest pozyskanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” pieniędzy na zakup nowości wydawniczych, książek, które swoją tematyką odpowiadają potrzebom, gustom i zainteresowaniom młodych ludzi. Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jabłkowie otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dotację na zakup nowości wydawniczych. Po konsultacjach z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim, uczniami i Radą Pedagogiczną zakupiono ponad 900 książek. Wśród nich znalazły się komiksy, które według naszych uczniów stanowią najbardziej atrakcyjną formę książek.

Drodzy Rodzice, prosimy Was gorąco, abyście zachęcali swoje dzieci do wypożyczania i czytania tych książek. Bowiem, to zadaniem i szkoły i Rodziców powinno być wychowanie czytającego dziecka. Czytanie nie może być karą, lecz nagrodą. Dzieci potrzebują czasu, aby czytać płynnie i poprawnie. Bądźmy cierpliwi i dbajmy o czas naszych dzieci poświęcony książce. Czytając sami, dajmy dobry przykład naszym dzieciom.

Lista tytułów książekOTWÓRZ

Nauczyciele bibliotekarze i koordynatorki projektu
Anita Czechowska, Anna Szulda

Komentarze