Nie zmarnuj swojego życia…

Sty 26, 2019   //   Autor: Maciej   //   Aktualności, Jabłkowo, Lechlin, Rejowiec, Szkoła  //  Brak komentarzy

             W przededniu zimowych ferii, uczniów klas IV-VIII naszej szkoły odwiedzili RYMcerze – znani polscy raperzy Bęsiu i Dj Yonas – ze swoim projektem profilaktycznym skierowanym do młodzieży szkolnej „Nie zmarnuj swojego życia”. Nasi goście za pomocą osobistych historii i swojej twórczości przekonywali obecnych, że nie warto poświęcać życia dla nałogów. Zachęcali młodych ludzi do rozwijania swoich talentów, do robienia w życiu tego co się kocha – uczniowie kółka tanecznego mogli nawet zaprezentować swoją taneczną pasję. RYMcerze przestrzegali na swoim przykładzie przed niebezpieczeństwami używek, czy też innych zniewoleń człowieka, które z reguły prowadzą do ludzkich tragedii. Nasza szkolna młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała prowadzących, bezpośrednia i wiarygodna forma przekazu oraz szczerość i otwartość Bęsia i Yonasa stworzyła niesamowitą atmosferę, którą będziemy mieć w pamięci na długo.
Projekt „Nie zmarnuj swojego życia” powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa, którzy tworzą skład RYMcerzy. W ten sposób raperzy docierają do młodych ludzi, prowadzą spotkania z młodzieżą i dzielą się swoim świadectwem życia. Przekazują treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip – hopowych kawałkach. Grają koncerty w kraju i za granicą. Ambasadorami projektu „Nie zmarnuj swojego życia” są znani aktorzy: Maciej Musiał, Marcin Kwaśny, Dominika Figurska, sportowcy: Jerzy Dudek, Tomasz Adamek oraz wokalista amerykańskiego zespołu „P.O.D.” – Sonny Sandoval. Zorganizowane w naszej szkole przedsięwzięcie nie byłoby możliwie dzięki wsparciu finansowemu Gminy Skoki i Stowarzyszeniu Edukacyjnemu TĘCZA, za które w imieniu obecnych na spotkaniu serdecznie dziękuję.

Joanna Tomczak

Komentarze