Spotkanie wigilijne…

Sty 2, 2018   //   Autor: Maciej   //   Aktualności, Lechlin, Szkoła  //  Brak komentarzy

             W ostatnim dniu przed przerwą świąteczno-noworoczną społeczność naszej szkoły spotyka się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, zaproszonych rodziców i gości, nauczycieli i pracowników szkoły. Ten uroczysty dzień rozpoczynamy od przedstawienia biblijnej historii narodzenia Jezusa w formie jasełek, którą przygotowali p. Justyna Graczyk, p. Grażyna Mazurek i p. Piotr Wiśniewski ze swymi artystami. Dzięki naszym uczniom przenieśliśmy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których z pewnością będziemy wracać wspomnieniami. Następnie odbyła się wigilia szkolna. Roziskrzona na naszym szkolnym korytarzu choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, spożywanie smakołyków i wspólne kolędowanie wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Tę ciepłą, świąteczną atmosferę wzbogaciło rozdanie, przygotowanych wcześniej dla wylosowanej osoby, kartek świątecznych. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, które słychać było na korytarzu nie było końca… i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Joanna Tomczak

Komentarze