Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym…

Maj 23, 2017   //   Autor: Maciej   //   Aktualności, Lechlin, Szkoła  //  Brak komentarzy

9 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyła się powiatowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Wągrowieckiego. Zgodnie z regulaminem uczniowie mieli do pokonania test sprawnościowy z jazdy na rowerze, przygotowany przez żandarmów z Oddziału Żandarmerii Wojskowej z Poznania, zaliczenie testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zaliczenie egzaminu z zakresu ratownictwa medycznego, nad którym czuwał p. Paweł Ziętara. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Przybyłych na turniej uczniów powitał Starosta Wągrowiecki p. Tomasz Kranc, który wraz z przedstawicielami samorządu dokonał jego otwarcia. W tym roku w turnieju wzięło udział 19 drużyn z 7 gimnazjów i 12 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kaczyńska, Marta Majcherczyk, Bartosz Dobrochowski i Gracjan Kurdelski. Uczniowie zasługują na słowa uznania, gdyż robili wszystko, co tylko mogli aby zdobyć jak najwyższą lokatę i jak największą ilość punktów dla drużyny. Warto podkreślić, że z egzaminu z zakresu ratownictwa medycznego otrzymali komplet punktów! Uczniom należą się zatem ogromne brawa za postawę, wiedzę oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.