Tydzień Bibliotek…

Maj 25, 2016   //   Autor: Maciej   //   Aktualności, Jabłkowo, Lechlin, Rejowiec, Szkoła  //  Brak komentarzy

            Kontynuacją Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dla uczniów naszej szkoły, było spotkanie z panią Elą Drygas, artystką, pedagogiem, współzałożycielką szkoły i teatru Łejery, autorką książek, poradników, podróżniczką, wolontariuszką, przyjaciółką i sąsiadką rejowieckiej społeczności szkolnej. Interesujące spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki. Pani Ela podzieliła się z nami wrażeniami z niezwykłej podróży, którą odbyła na Madagaskar. Mój Madagaskar, to tytuł prezentacji, podczas której uczniowie dowiedzieli się dlaczego pani Ela wybrała się w tak daleką i niebezpieczną podróż. Podczas pobytu na Madagaskarze bohaterka spotkania uczyła tamtejsze dzieci języka angielskiego, prowadziła zajęcia teatralne, pomagała opiekować się dziećmi w miejscowym sierocińcu. Młodzi tęczowianie poznali warunki klimatyczne, ciekawostki przyrodnicze Madagaskaru. Zobaczyli mieszkańców afrykańskiej wyspy, a także dowiedzieli się jak ich rówieśnicy spędzają dzień w szkole i w domu. Poznali ich niełatwe warunki życia codziennego. Pani Ela przywiozła z dalekiej podróży zabawki wykonane własnoręcznie przez malgaskie dzieci. Pieniążki zebrane z ich sprzedaży zostaną przekazane na edukację tamtejszych dzieci.
Podczas Dni Bibliotek również młodsi uczniowie naszych szkół odwiedzili skocką bibliotekę. Tam wzięli udział w spektaklu teatralnym w wykonaniu artystów Filharmonii Pomysłów. Artyści w pięknych, barwnych strojach regionalnych wykonali znane tańce narodowe. Podziwiać można było Kujawiaka, Poloneza, Oberka, czy Krakowiaka. Organizatorom – pracownikom biblioteki w Skokach serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Podczas Tygodnia Bibliotek uczniowie kółka czytelniczego klas I – III z Rejowca zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, które wręczą swoim młodszym kolegom podczas uroczystości Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Najstarsi uczniowie szkoły wzięli udział w akcji głośnego czytania Poczytaj uczniowi . Podczas lekcji języka polskiego uczniowie z zaciekawieniem słuchali treści lektury Oskar i pani Róża czytanej przez nauczyciela. Pamiętajmy, by szczególnie w Tygodniu Bibliotek odwiedzić szkolną bibliotekę, bo Biblioteka inspiruje…

A. C. 

Komentarze